Yazılım Entegrasyonu
Firmanın ihtiyacına yönelik ERP,MRP,CRM ürünlerinin tespiti ve kurulumu

Yazılım Geliştirme

Yazılım; bilgisayarları belirli bir işlemi yapabilmesi için yöneten, yapmasını istediği işlevler için kodlanmış komutların tümünü oluşturan yapıdır.  Yazılımın geliştirilmesi ise yazılımın parçalara bölünmesiyle oluşturulur. Böylece her bir parçanın etkin bir şekilde geliştirilmesi sağlanır ve bu da bütüne yansır. Yazılım geliştirme; yazılımın dokümanlarının hazırlanması, yazılım sonucunda çıkan ürününü tasarlanması, ürünün gerçekleştirilmesi, testlerinin yapılması ve ürünün bakımı süreçlerinden oluşur.

 

CRM

Customer Relationship Management İşletmelerin; müşteriyi tanımak, ihtiyacını sorgulamak ve anlamak, müşteriye uygun hizmet ve ürünler geliştirmek ve bu bilgilerin işletme içerisinde paylaşılmasıdır. CRM uygulamaları ise İşletmelerin mevcut müşterileriyle olan ilişkilerini geliştirmek, müşteri kazanmak ve müşterilerini elde tutmaları için geliştirilmiş uygulamalardır. Bu uygulamalar, çağrı merkezlerinde yaygın olarak oluşturulmaktadır. Bu bilgiler sayesinde kurumlar verimli organizasyonlar ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlarlar.

 1. Müşteri Bilgi Tabanı: Müşteri bilgilerini merkezi bir veritabanında saklama ve güncelleme.
 2. İletişim Yönetimi: Müşterilerle etkileşimleri kaydetme, e-posta ve telefon görüşmelerini yönetme.
 3. Satış ve Pazarlama Otomasyonu: Satış ve pazarlama süreçlerini otomatize etme, kampanya yönetimi.
 4. Müşteri Desteği ve Sorun Giderme: Müşteri sorunlarını izleme ve çözme.
 5. Analitik ve Raporlama: Müşteri verilerini analiz etme ve performans raporları oluşturma.

ERP

İşletmelerde mal ve hizmetin üretiminde kullanılan tüm donanım ve makinelerin verimli kullanılabilmesi için oluşturulan sistemlerdir. Yapılan bir organizasyonun, tüm aşama ve verilerinin tek bir noktada bütünleştiği bilgi sistemine verilen bir isimdir. Açılımı “Enterprise Resource Planning” olan ERP kurumsal kaynak planlama anlamındadır. İşletmelerin tüm veri ve işlemlerini bir araya getirilmesine yardımcı olan ve kullanımı kolay sistemdir. Sistemde temelde verilerin saklandığı bir veritabanı kullanılır. Bu yazılım işlemlerin sağlanması için iş yapılan bilgisayarda birbirinden farklı yazılım ve donanımlar kullanılır. İşletmelerin hangi iş alanına bakmaksızın işletmenin temel işlemlerini kendi yapısında toplayabilir.

 1. Finans Yönetimi: Muhasebe, bütçeleme ve finansal raporlama süreçlerini otomatize etme.
 2. Tedarik Zinciri Yönetimi: Tedarikçilerle entegrasyon, envanter yönetimi ve sipariş süreçlerini izleme.
 3. İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi: İnsan kaynakları süreçlerini, ücretlendirme ve işe alımı yönetme.
 4. Üretim Yönetimi: Üretim süreçlerini planlama, malzeme ihtiyacını tahmin etme ve işçilik yönetimi.
 5. Satış ve Dağıtım: Satış siparişleri, stok takibi ve teslimat süreçlerini otomatize etme.

MRP

MRP, işletmelerin malzemeye dayalı yatırımlarını en aza indirerek üretimdeki verimliliği artırmak ve alıcılara yapılan hizmetlerini geliştirmek amacıyla kullandıkları bir yönetim çizelgeleme ve kontrol tekniğidir. Çoğu işletme maliyetlerini azaltmak ve etkili bir gelişme için MRP sistemlerini kullanmaktadır.MRP sistemi, stok maliyetlerini düşürmenin yanı sıra programlama etkinliğini geliştirme ve pazardaki değişikliklere hızlı yanıtlar verebilme imkanı sunmaktadır. Bu durum işletmelerin kalite ve verimliliklerine yansıyacağından işletmeler değişen iş koşullarına ayak uydurmada ve rekabet ortamında başarı elde edeceklerdir.MRP sistemleri aynı zamanda verileri doğru, faydalı, anlamlı ve kullanışlı bilgilere dönüştüren sistemlerdir. Bu tür sistemlerin kullanılmasıyla üretim verimliliği büyük ölçüde artacaktır.

 1. Malzeme Talebi ve Tahmin: Üretim ihtiyaçlarını ve malzeme taleplerini tahmin etme.
 2. Stok Yönetimi: Malzeme stoklarını izleme ve yönetme, minimum stok seviyelerini koruma.
 3. Üretim Planlama: Üretim süreçlerini planlama ve üretim programlarını oluşturma.
 4. Tedarikçi İşbirliği: Tedarikçilerle işbirliği yaparak malzeme tedarikini optimize etme.
 5. Performans İzleme: Malzeme ihtiyaçlarını takip etme, sipariş süreçlerini ve envanteri analiz etme.

Websitemize Hoşgeldiniz

Web Hosting, Cloud Sunucu ve diğer servislerimiz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınız için biz buradayız.